I pored dobre igre nogometaši Čelika poraženi na Grbavici

Čelik je susret počeo u sastavu: Ružić, Bevab, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Jamak, Šišić, Miletić.

Domaćin je inicijativu pretvorio u pogodak u 26 minuti. Zajmović je ubacio, a Zec glavom matirao Ružića.
Čelik je uspio doći do poravnanja u finišu prvog dijela. U 42. minuti Jamak pogađa iz slobodnjaka sa lijeve strane.

U drugom dijelu izabranici trenera Adnana Orneka nastavili su sa otvorenom igrom. Dobre prilike imali su Okić i Dedić.
U 67. minuti dosuđen je penal za Čeliki uz crveni karton za Šehića koji rukom brani pokušaj prema svom golu. Sa bijele tačke Fejzić je odbranio šut Okića, ali iz popravnog Okić ipak postiže gol za 1:2 za Čelik.
Domaćin je izjednačio četiri minuta kasnije preko Rodina za 2:2.

Željo je do prednosti došao u 83. minuti. Ružić odlazi u prazno, a Krpić pogađa za 3:2.

U finišu susreta Vrhovac je pokušao glavom ali bez promjene rezultata.
Odigrana su i tri minuta sudijske nadoknade, ali je rezultat ostao 3:2 za Željezničar.

I pored poraza na Grbavici nogometaši Čelika prikazali su dobru igru. Uz malo više sreće mogli su i do povoljnog rezultata.

Nakon 12. kola slijedi reprezentativna pauza, a u narednom 13. kolu Čelik igra protiv Širokog Brijega. (M.P.)