Čelik bolji od Gradine iz Tešnja

Četvrtu prenstvenu pobjedu upisali su večeras košarkaši Čelika. U okviru 7. kola A1 lige pobjedili su Gradinu iz Tešnja rezultatom 89:82. Ekipa trenera Armela Mujakovića odlično je odigrala prvih 20 minuta susreta. Prvi period završen je sa 29:17, a na veliki odmor se otišlo sa 52:33 za Čelik. U trećoj četvrtini domaći košarkaši prave sličnu grešku kao i prethodnih utakmica. Dozvolili su gostima da se razigraju i da naprave seriju 11:2. Na kraju trećeg perioda rezultat je bio 71:65 za Čelik. U posljednjoj četvrtini ponovo su se razigrali košarkaši Čelika. Pet minuta prije kraja Avdibegović je pogodio tricu za 81:71. U poslijednjih pet minuta domaća ekipa uspjela je sačuvati prednost i na kraju slaviti sa 89:82. Prednost je mogla biti i veća da su pravili manje tehničkih grešaka u napadu, a imali bolju odbranu. Kod domaćih najzaslužniji za pobjedu bio je Avdibegović sa s 26 poena, sedam skokova i šest asistencija. Bambur je ubacio 15 poena a Gak sa 16 poena. Kod Gradine Ibrahimkadić je upisao 30 poena a Đukarić 18 poena. U narednom kolu Čelik će ugostiti ekipu Burcha. (M.P.)