Košarkašice Čelika ubjedljive protiv Rudar sporta

Još jednu sigurnu pobjedu upisale su košarkašice Čelika. Večeras su u okviru 8. kola Prvenstva BIH, pobjedile ekipu Rudar sport sa 87:40.

Susret su otvorile gošće u 2’ poenima Kapisode za 0:2. Osjetniju prednost domaće su napravile u 8. minuti koševima Čehajić za 15:10. Prva četvrtina završena je sa 23:12 za Čelik, dok je na poluvremenu bilo 38:24. Za šest minuta trećeg nastavka izabranice Aide Kalušić stigle su do plus 22 poena. Pogodila je Selimović za 53:31. Treću dionicu zaključila je trojkom Kovačević za 63:35 za domaće. Do kraja susreta prednost se konstantno povećavala u korist domaćih košarkašica koje su na kraju zasluženo slavile sa 87:40. Kod gošći Kokoruš je ubacila 9, a Radovanović 12 poena. Dvocifreni učinak kod Čelika imale su Husejnović 15, Kovačević 19 i Selimović 21 poen. U osam odigranih kola košarkašice Čelika zabilježile su 6 pobjeda i dva izgubljena meča, sa 14 bodova. U narednom 9. kolu Čelik gostuju kod ekipe Brčanka.(M.P.)