Ibu Spartans slavio u Areni

Košarkaši „Čelika“ loše su startali u novoj sezoni A1 lige. Večeras su u dvorani “Husejin Smajlović” poraženi od „IBU Spartansa“ iz Živinica sa 87:92.

Gosti su agresivnom igrom bolje otvorili susret. Prva dionica završena je 20:28. U nastavku Čeliku je bilo potrebno pet minuta da dođe do izjednačenja, 32:32. Domći košarkaši su imali i prednost 37:34. Sve je bilo kratkog daha. Na veliki odmor se otišlo sa minus tri poena, 43:46.

U trećem periodu ekipa trenera Armela Mujakovića stigla je ponovo u egal, kod 51: 51. Do kraja treće četvrtine gosti ponovo imaju višak od pet poena, 60:65 da bi se na posljednji odmor otišlo sa 62:70.

Posljednja dionica otvorena je sa deset koševa razlike za IBU Spartans. Katastrofalna igra u odbrani uz loša rješenja u napadu glavni su razlozi poraza zeničkih košarkaša. U prilog tome govori i činjenica da je igrač gostiju Maksimović postigao 32 poena.

Eventualne nade u povoljan rezultat navijačima Čelika povratio je Križanović kod 83:84, ali je razigrani Maksimović uzvratio trojkom za 83:87. Na kraju susreta semafor se zaustavio kod 87:92 za goste.

Kod gostiju Maksimović je postigao 32, Klještan 19, a Vrtagić 11 poena. Kod Čelika Križanović je susret završio sa 17 poena. Varupa je upisao 11, a Podojak 19 koševa.

U narednom, 2. kolu A1 lige „Čelik“ gostuje kod „Bosne“ u Sarajevu.

Lošija strana večerašnje utakmice bila je sudijska trojka. (M. P.)