Ragbijaši Litvanije pobjednici drugog turnira “Trophy 7” održanog u Zenici

Drugi turnir ragbi sedam Evropskog prvenstva, grupa Trophy, koji je tokom vikenda igran u Zenici završen je jučer poslijepodne kada je odigran finalni susret u kojem je Litvanija bila bolja od Ukrajine  24:19, dok je Belgija u meču za treće mjesto savladala Češku rezultatom 28:26.

Po ukupnom zbroju bodova i boljom skor razlikom turnira igranog prošlog vikenda u Zagrebu, i sada u Zenici, dvije najbolje selekcije, Litvanija i Ukrajina  ostvarile su plasman u Grand prix grupu i na kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. Reprezentacija Bosne i Hercegovine nije osigurala ostanak u Trophy diviziji te će od naredne sezone ponovo igrati u Konferenciji 1. Putnici u niži rang, pored naših ragbijaša je  i selekcija Bugarske koju su izabranici Mirsada Fetića u susretu za 11 mjesto drugog turnira savladali sa 19:17, a prethodno su poraženi od Latvije sa 22:7. Prvog dana turnira u grupnoj fazi našu selekciju savladale su Belgija 29:7, Danska 37:17 i Švedska 24:0.