Atletičari Zenice odbranili titulu prvaka BiH u ekipnoj konkurenciji

Ovog vikenda u Sarajevu je održano Ekipno prvenstvo BiH u atletici na kojem su nastupili i takmičari AK Zenica.

Zenički klub je višestruki prvak naše zemlje, a i na ovogodišnjem prvenstvu su ostvareni vrhunski rezultati. Najvredniji je svakako ona Amela Tuke koji je na 400m postavio novi državni rekord u vremenu 46.37, osvojivši prvo mjesto, a prvi je bio i u utrci na 800m.

Pored Tuke iz zeničkog kluba na najviše postolje popeli su se: Samir  Hodžić – vis – 2.00 m, Sedin  Heco – troskok – 15.21 m, i  Dejan Mileusnić – koplje – 80.08 m. Druga mjesta osvojili su Hamed  Bektić – 3.000 – 10:06,58, Hamza  Alić – kugla – 19.24 i Mesud  Selimović – kladivo – 27.95 m. Faris Kobilica bio je trećeplasirani na  3000m stipl, sa vremenom 10:26.55, Samir  Hodžić bio je četvrti na 110 m prepone sa 18.47, dok je Ajdin Haseljić  bio peti na 100, u vremenu 11.92. Štafeta 4x100m osvojila je peto mjesto sa vremenom 45.00.