Košarkaši Čelika upisali prvu gostujuću pobjedu

Košarkaški Čelika večeras su upisali prvu gostujuću, ujedno treću prvenstvenu pobjedu. U gostima su bili bolji od Bošnjaka sa 72:82.

Prvu dionicu Čelik je završio sa 7 poena viška, bilo je 18:25. U drugoj četvrtini domaćin se uspio vratiti u igru. Džafić je u 15. minuti izjednačio na 27:27. Do kraja prvog dijela Bošnjak je uspio zadržati prednost, i na odmor se otišlo sa 40:37 za domaćina.

U trećem periodu Čelik je poveo poenima Avdibegovića kod 42:43, a treća dionica završena je sa 51:62 za ekipu trenera Armela Mujakovića.

Dragolj je u 35. minuti ubacio za plus 10, 61:71. Minut kasnije Džafić je smanjio na 65:71. Slijedi serija od pet poena Kese i pogodak Podojka za 69:82. U finišu još tri poena za Bošnjak i konačnih 72:82.

Kod Bošnjaka  Džafić je ubacio 28, a Rešidović 22 poena. Kod Čelika Keso je upisao 28 poena, Avdibegović 20, a Podojak 12 koševa.