Prijateljski susreti U15 selekcija BiH i Crne Gore

Nogometna „U15“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u prijateljskoj utakmici u Trening centru NS/FS BiH u Zenici od vršnjaka iz Crne Gore sa 0:2. U prvom dijelu utakmice BH nogometne nade bile su ravnopravan protivnik vršnjacima iz Crne Gore.

U nastavku bolje fizičke pripremljeni gosti poveli su u 50. minuti golom Pešukića za 0:1.

Prednost Crne Gore udvostručuje Aničić u 63. minuti što je ujedno bio konačan rezultat utakmice.

Po završetku susreta selektor Zoran Erbez je izjavio: „Iako su gosti pobijedili, ima segmenata u kojim smo i mi bili dobri. Sigurno je da ćemo u narednom periodu napraviti doselekciju i biće promjena u ovom timu“, kazao je Erbez.

Bosna i Hercegovina: Đorđe Vojvodić, Janko Nikolić, Nermin Mujkić, Hamza Redžić, Emir Halilović, Darko Hrkalo, Aldin Mešić, Armin Durić, Jahija Bajrić, Aleksandar Gavrić, Irfan Ramić. Igrali su još: Harun Husić, Dominik Čeko, Adnan Berbić, Petar Šarić, David Dujmović, Matej Šakota, Srđan Beuk, Aleksandar Kahvić. Selektor: Zoran Erbez.

BiH i Crna Gora će u Trening centru odigrati još jedan meč 28. septembra u 10,30 sati. (M.P.)