Rukometaši Čelika pobjedom otvorili sezonu

Novu rukometnu sezonu 2018./19. godina u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH –grupa sjever, rukometaši Čelika otvorili su pobjedom. Večeras su na domaćem terenu u okviru prvog kola pobjedili Gradačac sa 40:25.

Podmlađena ekipa Gradačca uspjela je držati tempo samo u prvih deset minuta. Ostatak utakmice protekao je u znaku ekipe trenera Seldina Rizvanovića.

Tokom prvog dijela prednost domaćina se konstantno povećavala pa se na odmor otišlo sa 20:13. U nastavku bolja igra domaćina naročito u napadu, dok će u narednom periodu morati više poraditi na odbrani.

U 48. minuti na semaforu je bilo 30:20 za Čelik. Na isteku 60 minuta semafor se zaustavio na 40:25.

Kod domaćina Eldar Mehić je postigao sedam, dok je Aldin Begagić dodao šest golova. U ekipi Gradačca, bolji od ostalih bili su Nermin Isić sa devet, dok je Edin Zrnić dodao sedam golova. (M.P.)