FOTO / Balkanijada: Bh. juniori bronzani

Proglašenjem pobjednika i podjelom medalja sinoć je završen drugi dan takmičenja u okviru 26. Balkanskog prvenstva u stonom tenisu za mlade.

Prvu medalju za našu zemlju osvojila je juniorska reprezentacija BiH. Ekipa u sastavu: Luka i Nikola Mihailović, Emir Mujičić, Sandro Soldo i Adin Šećibović, okitila se bronzanom medaljom. Selektor je Goran Rajčić.

Bronzana je takođe i reprezentacija Crne Gore. U konkrenciji juniora prva je selekcija Rumunije, a druga Turska.

Kod juniorki ekipno, zlatnu medalju osvojila je Turska, druga je Bugarska, a bronzane su  Slovenija i Rumunija.

U kadetskoj konkurenciji najviše uspjeha imala je Rumunija, koja je osvojila zlatne medalje u obje kategorije.

Kod kadetkinja druga je Moladavija, a treće mjesto dijele Turska i Srbija.

Kod kadeta srebrenu medalju osvojila je Turska, a bronzane Slovenija i Bugarska.

Balkansko prvenstvo za mlade održava se u organizaciji Stonoteniskog kluba Mladost iz Zenice od 6. do 10. juna. Takmičenja se nastavljaju danas od 9 sati u Areni Husejn Smajlović. (M. Pripoljac)