Košarkaši Čelika sjajnom igrom izborili majstoricu

Košarkaški Čelika izborili su majstoricu u okviru polufinala doigravanja za prvaka A1 lige. U Areni Husein Smajlović pobjedili su Radnički sa 106:77. Domaći košarkaši bili su bolji tim od prve minute susreta, kada je Gak pogodio za 2:0. Za pet minuta Čelik je imao seriju 17:1. Prva dionica završena je sa 27:12. U nastavku zenički košarkaši diktirali su tempo igre i u 13. minuti bili na plus 20 poena, za 34:14 poenima Gaka. Na poluvrijeme se otišlo sa 49:33. Gosti su tek u trećem periodu uspjeli donekle smanjiti razliku, ali samo na minus 25 poena. Treću dionicu zatvorio je Bambur za 76:51. U posljednih deset minuta ekipa trenera Armela Mujakovića, pobjegla je na plus 30 poena i nagovjestila težak poraz gostiju. Susret je završen rezultatom 106:77 za Čelik. Kod domaćina svi su odigrali odlično. Ipak, izdvajaju se Avdibegović sa 20 i Keso sa 24 poena. Mešinović je upisao 18. Kod Radničkog bolji od ostalih bili su amerikanac Mc Claim i Kajević sa po 18 poena. Treća odlučujuća utakmica polufinala play offa između Čelik i Radničkog igra se za sedam dana u Goraždu. (M.P.)