Lana Zakić i Sanin Orlić izborili nastup u reprezentaciji

Proteklog vikenda u Jajcu je održano Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u karateu za djecu. Učestvovalo je više od 1000 takmičara iz 109 klubova sa područja Bosne i Hercegovine. Članica karate kluba Čelik, Lana Zakić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji borbe, djevojčice 2007.godište. Prva tri kola svoje protivnice je uvjerljivo savladala dok je u polufinalu, pri vodstvu 1-0 u zadnjih deset sekundi diskvalifikovana zbog opreme.
U petoj borbi za bronzu, Lana je slavila rezultatom 2-0.
Dan kasnije u Sarajevu je održano seniorsko prvenstvo BiH u karateu. Junior Sanin Orlić dokazao je svoj kvalitet osvojivši bronzanu medalju u seniorskoj konkurenciji u katama.
Prva tri meča ubjedljivo je slavio rezultatom 5-0, dok je u polufinalu poražen od novog (starog) prvaka države rezultatom 5-0. U meču za bronzu slavio je rezultatom 5-0.
Sanin Orlić i Lana Zakić su sa posljednjim rezultatima ušli u reprezentaciju BiH i izborili odlazak na Balkansko prvenstvo koje će se održati u Beogradu od 26. do 29. aprila. (M.P.)