Košarkaši Čelika poraženi od Radničkog 90:85

Košarkaši Čelika poraženi su večeras u Goraždu od Radničkog sa 90:85 u prvoj utakmici paly-offa za prvaka A1 lige.

Izabranici trenena Armela Mujakovića u prvoj utakmici doigravanja i pored poraza prikazali su odličnu košarku.

Prva dvije dionice domačin je riješio u svoju korist sa  22:17 i 34:12. U drugom poluvremenu Čelik je zaigrao mnogo bolje. Treća četvrtina završena je sa 27:16, a četvrta 30:17 za Čelik.

Čelik je 16. sekundi prije kraja bio na minus dva poena, 87:85 kada je pogodio Gak. U finišu pobjedu domaćinu za konačnih 90:85 donio je Sijerčić.

Kod Čelika Avdibegović je upisao 26 poena. Gak je postigao 18, a Mešinović 14 koševa. Kod Radničkog najefikasniji je bio Alikadić sa 29, dok je Suša upisao 16 poena.

Druga utakmica play-offa igra se za sedam dana u Zenici. (M.P.)