ŠK Čelik Junior i Kakanj remizirali u 12. kolu Prve rukometne lige FBiH

Prvenstveni susret 12. kola Prve rukometne lige Federacije BiH između Škole rukometa Čelik Junior i Kaknja završen je neriješeno bez pobjednika 28:28. Ovo je drugi put u ovoj sezoni da ove dvije ekipe igraju neriješeno. U prvom meču bilo je 25:25. Sinoćnji ishod je i najrealniji.

Domaći rukometaši su bolje otvorili susret. Veći dio prvog dijela igralo se gol za gol. Gosti bolji sredinom prvog dijela a domaćin u finišu. Golom Amara Kobilice na poluvrijeme se otišlo sa 14:13 za domaćina.

U nastavku gosti igraju agresivnije. Plod takve igre u dva navrata bila je prednost gostiju od tri gola. U 40. minuti Kakanj ima plus četiri. Bilo je 17:21. Čelik junior je izjednačio golom Kobilice u 50. minuti za 24:24. Na kraju susreta je bilo 28:28.

Kod gostiju Delić i Šehić upisali su po 6 golova dok je Čamdžić postigao 7 pogodaka.

Kod domaćina Amar Kobilica utakmicu je završio sa 8, a Edhem Grabus sa 9 golova.

U 12. kolu drugi zenički prvoligaš Čelik bio je slobodan. (Mirsad Pripoljac)