Bosanskohercegovački srednjeprugaš Amel Tuka, u prvom ovogodišnjem nastupu na 800 metara, osvojio je prvo mjesto na Prvom srebrenom mitingu Lombardia u mjestu Rodengo Saiano.
Tridesetčetverogodišnji bh. atletičar je na ovom mitingu pobijedio s vremenom 1:48.54, ispred italijanskih takmičara Abdelhakima Elliasmiunea (1:48.93) i Simonea Valdugaita (1:49.19).
– Prve trke uvijek budu napete, ali i slatke pobjede dobro dođu za motivaciju i samopouzdanje… Zagrijavanje po kiši, loši vremenski uslovi su nažalost bili prepreka za bolji rezultat – napisao je na svom Facebook profilu Tuka, koji je najavio uskoro puno brže trke.
– Jedan podatak, na samoj trci od 800 m nastupilo je 98 atletičara…Živim za dan kada ću ovo doživjeti u mojoj BiH – istakao je Tuka.
Tuka je ove godine, 1. maja, nastupio u trci na 400 metara te s vremenom 48.22 osvojio treće mjesto na 4. mitingu Frate 1874 u italijanskoj Modeni, a na mitingu u San Biagio di Callalta, koji je održan 11. maja, nastupio je u trci štafeta 4×400 metara te s internacionalnim takmičarima osvojio prvo mjesto s vremenom 3:14.21.
(Fena)