Zbog odluke Vijeća ministara Bosne i Hercegovine da se subota, 26. april 2025. godine, proglasi Danom žalosti povodom smrti pape Franje, organizatori 7. Međunarodnog festivala rakije i likera „Zlatni Čokanj 2025“ pomjerili su datum održavanja ovog popularnog događaja.
Novi datum festivala je subota, 03. maj 2025. godine, s početkom u 17:00 sati. Festival će se održati na istom mjestu – u Sokolskoj dvorani, stara pozorišna sala. Organizatori se iskreno izvinjavaju svima zbog ove izmjene i mole za razumijevanje, ističući da poštuju zvanične odluke institucija Bosne i Hercegovine.
„Zlatni Čokanj 2025“ ostaje jedno od najvažnijih dešavanja u kalendaru ljubitelja rakije i likera, a organizatori se zahvaljuju svim posjetiocima na podršci i pozivaju ih da se pridruže u novom terminu, 3. maja.