Pobjedom protiv Mladog Krajišnika košarkašice Čelika nastavile seriju dobrih rezultata

Košarkašice Čelika nastavile su sa serijom dobrih igara. U okviru 8. kola lige BiH na domaćem parektu pobjedile su ekipu Mladog Krajišnika sa 79:72.

Prvi period završen je u korist domaćina sa 20:18. U drugoj četvrtini Zeničanke su odličnom serijom stigle na plus 18 razlike. Ipak gošće su uspjele smanjiti prednost i na odmor se odlazi sa 40:33 za domaće košarkašice. Treća četvrtina okončana je ponovo u korist domaćih košarkašica sa 9 poena razlike. Bilo je 62:53. Košarkašice Čelika u posljednjoj četvrtini sačuvale su prednost zahvaljujući razigranom dvojcu Selimović-Ahmić i na kraju su zasluženo slavile sa 79:72. U ekipi Čelika najbolja je bila Ajla Selimović sa 29 poena. Adna Omerdić je dodala 17 poena, dok je Almedina Ahmić ubacila 14 poena uz 17 skokova. U ekipi  Mladog Krajišnika, Milica Simić je ubacila 23, dok je Sonja Miljević dodala 21 poen. Ekipi trenera Armela Mujakovića bila je ovo šesta prvenstvena pobjeda. Trenutno su druge na tabeli sa omjerom 6:2 u pobjedama i sa 14 bodova. U narednom 9. kolu košarkašice Čelika gostuju u Brčkom.