Mlada ekipa Čelika nakon produžetaka ostala bez pobjede protiv Zrinjskog

Derbi začelja 9. kola košarkaškog prvenstva BIH, između Čelika i Zrinjskog pripao je gostima.

Gosti su do pobjede stigli u dramatičnoj završnici i u produžetku. Bilo je 73:78. Trener domaćih Bojan Stevanović ponovo je kao u prošloj utakmici u rosteru imao samo 8 igrača. Mladost i nedostatak minutaže u prvenstvenim mečevima bili su najveći problem domaćih košarkaša.

U regularnom dijelu susreta pružili su maksimum, ali su posustali u ekstra vremenu. Prva četvrtina okončana je rezultatom 14:21 za goste. U drugoj četvrtini razigrali su se Križanović i Podojak. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnih 36:37 za Zrinjski. U trećoj četvrtini izjednačena igra, Zeničani su vodili skoro cijeli treći period, ali u finišu Džajić pogađa za 56:59. Pet minuta prije kraja zahvaljujući dužini klupe i stalnom rotiranju uspjeli su slomiti otpor domaćina. Soldo je promašio šut u posljednjim sekundama i utakmica je završena sa 71:71. U dodatnih pet minuta gosti su imali više snage i koncentracije, te su na kraju slavili pobjedu konačnim rezultatom 73:78. Kod  Zrinjskog, najefikasniji je bio Josip Čović sa 19 poena. U ekipi  Čelika, Anes Podojak je bio odličan sa 27 poena, Ranko Križanović dodao je 17 poena uz 13 skokova, dok je Emir Čerkezović ubacio 15 poena uz 12 skokova. Čelik je ostao na omjeru 1 pobjeda i 7 poraza. Ima 9 poena i trenutno je na začelju tabele. U 10. kolu Čelik gostuje kod Radnika.