Amel Tuka nije teže povrijeđen, dobio udarac od rivala u finalu

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka dobio je udarac u mišić tokom utrke finala na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju, što je razlog zbog kojeg je u kolicima napustio stadion.

Tuka je udarac dobio sprintericom u kvadriceps za vrijeme naguravanja tokom utrke, a prve informacije govore da povreda nije teška i da se trenutno nalazi kod doktora na dodatnom pregledu.

Amel je dobro otvorio trku, na početku je držao korak za vodećim, no nakon 400 metara izgubio je korak za vodećim i tek u finišu uspio je popraviti svoju poziciju i doći do šeste pozicije.

Emmanuel Korir iz Kenije je osvojio zlatnu medalju s vremenom 1:45.06, na drugom mjestu završio je njegov sunarodnjak Ferguson Rotich, koji je trčao 1:45.23. Na trećem mjestu završio je senzacionalni Patryk Dobek (1:45.39), a naš Amel je utrku završio na šestom mjestu s vremenom 1:45.98.

Ispred Tuke su završili još i Peter Bol (1:45.92) i Adrian Ben (1:45.96).