Mladi zenički šahisti nastupili na Državnom prvenstvu u Bihaću

U organizaciji Šahovske unije BiH, tehničkoj organizaciji Šahovskog saveza Federacije BiH i Unsko-sanskog kantona, i u suorganizaciji ŠK Bihać, od 01. – 04. jula održano je  21. kadetsko i juniorsko prvenstvo BiH u šahu.

Na prvenstvu je nastupilo 80 takmičara, koji su se borili za titulu državnog prvaka u šahu i plasman na Evropsko, odnosno Svjetsko prvenstvo. Tempo igre bio je 60 minuta po igraču i turnir se igrao po Berger sistemu svako sa svakim. Na prvenstvu je nastupilo i šest mladih zeničkih šahista i to pet iz Čelika i jedan iz Napredka. Lamija Hatibović je osvojila prvo mjesto u grupi djevojčica do 10 godina, Nermin Hatibović je bio treći u grupi dječaka do 12 godina, Adna Kos plasirala se na drugo mjesto u grupi juniorki do 18 godina, Elma Kos je takođe bila druga u kategoriji juniorki do 20 godina, dok je Adna Agičević zauzela treće mjesto u grupi juniorki do 18 godina. Nedim Šestić bio je četvrti. (M.P.)