Derbi u Zenici pripao Borcu

U derbi susretu 25. kola Prvenstva Bosne i Hercegovina za košarkaše, tim OKK Čelik poražen je na terenu Arene Husejin Smajlović od ekipe Borca iz Banja Luke rezultatom 77:87.

Prva dionica igre protekla je podjednako na obje strane, što najbolje govori i rezultat tog dijela igre, bilo je 18:18. U nastavku igre gosti su bili nešto konkretniji tim na terenu što im je ujedno i donijelo prednost od 8 poena razlike. Nakon 20 minuta igre na odmor se otišlo pri rezultatu 34:42 u korist banjalučkog Borca. U trećoj donioci dobra igra domaćih, u 27 minuti prvo izjednačenje kod rezultata 51:51, da bi dva minuta kasnije rezultat glasio 55:55. Ipak, treća četvrtina pripala je izabranicima Josipa Pandže rezultatom 61:58. Gosti su posljednju četvrtinu otvorili furiozno, nakon svega par minuta igre okrenuli su rezultat u svoju korist, da bi potom prelomili susret u svoju korist. Do veoma bitnog trijuma tim iz Banja Luke predvodio je Tanasković sa 25 poena a kod ekipe Čelika 21 poen je postigao Božović. Ekipa OKK Čelik će u posljednjem kolu regularnog dijela sezone gostovati kod ekipe Sparsa u Sarajevu.(M.P.)