Karate klub Čelik ostvario dobre rezultate na takmičenju u Sarajevu

Jučer je u Sarajevu održan drugi karate kup Baščaršija Open 2020. Na turniru je učestvovalo 67 klubova sa oko 1000 takmičara.

Karate klub Čelik je osvojio 4 medalje. Sanin Orlić je u seniorskoj konkurenciji u katama osvojio zlato.

Džejna Džaferbegović je u veoma jakoj konkurenciji u Open seniorke (apsolutnoj kategoriji), sa dvije pobjede plasirala se u finale da bi tamo pri neriješenom rezultatu na izglasavanje sudija izgubila i osvojila srebrnu medalju.

Emina Šaćirbegović u kategoriji juniorki +59kg u prvom kolu savladala aktuelnu prvakinju BiH u toj kategoriji te nastavila niz dobrih borbi i plasiravši se u finale gdje je izgubila na izglasavanje sudija tako se na kraju morala zadovoljiti srebrenom medaljom.

Berina Porča u svom prvom takmičenju osvojila je brončanu medalju. Karatisti Čelika naredne sedmice nastupiće na turniru u Tuzli. (Mirsad Pripoljac)