U dramatičnom finišu finalne utakmice KK Kakanj savladao OKK Čelik

Košarkaški Čelika pružili su žestok otpor ekipi Kaknja u okviru finala Kup-a 68:69. Čelik je bio bolja ekipa na parketu od samog početka susreta. Više su željeli pobjedu, ali im je u presudnim trenutcima ponestalo snage i koncentracije što su gosti uspjeli iskoristiti i na kraju pobjediti.

Prva četvrtina završena sa 17:14 u korist domaćih košarkaša. Prvo poluvrijeme zaključio je Keso za 37:32. Za dvije minute igre u nastavku Čelik ima plus deset poena. Muratović je trojkom pogodio za 42:32. Na kraju treće dionice gosti su bili samo na minus tri koša 53:50.

Izjednačena igra u posljednjih deset minuta. Čelik je finišu imao plus tri 68:65. Sa linije slobodnih bacanja Arslanagić pogađa za 68:67 a nakon toga na odbijenu loptu postavlja konačnih 68:69 za Kakanj.

Bez obzira na poraz junak utakmice bio je Nedžad Muratović koji je susret odigrao odlično. Imao je šest trojki i ukupno 26 poena. Maksimović je upisao 12 a Britvar 10 koševa.

Kod prosječne ekipe Kaknja Đorđević-Marinković je susret završio sa 26 koševa, a Čurevac 15 poena. (Mirsad Pripoljac)