Pet od pet rukometaša Čelika, na Bilmišću savladan Lukavac

Rukometaši Čelika upisali su petu prvenstvenu pobjedu. Danas su u dvorani Bilmišće u okviru 6.kola Prve rukometne lige FederacijeBIH –grupa Sjever  pobjedili ekipu Lukavca sa 42:22. Poluvrijeme je bilo 19:12 za domaće.

Gosti iz Lukavca stigli su sa podmlađenom ekipom i uspjeli su držati tempo igre u prvih deset minuta.

Sredinom prvog dijela Biogradlija pogađa za 11:6. Do odlaska na odmor na semaforu je bilo 19:12. U nastavku izabranici trenera Seldina Rizvanovića disciplinovano su ispunjavali svoje zadatke na parketu. Posebno su se razigrali Oruč i Pašalić, koji su zadavali dosta problema odbrani gostiju.

U 37 minuti bilo je već deset golova razlike za Čelik, kada je pogodio Oruč za 25:15. Finiš je u potpunosti bio u znaku domaćina za konačnih 42:22.

Kod gostiju Džibrić i Čamdžić upisali su po 6 golova. Kod Čelika Oruč je postigao 8 golova, dok su Biogradlija i Pašalić upisali po 7 odnosno 6 golova.

Petom uzastopnom pobjedom Čelik ostaje u vrhu tabele sa 15 bodova. U narednom 7. kolu rukometaši Čelika gostuju u Visokom kod Bosne II. (M.Pripoljac)