Dvije pobjede i poraz zeničkih odbojkaških klubova

Dvije pobjede i jedan poraz rezime je učinka zeničkih odbojkaških klubova u ligaškom takmičenju.

Odbojkaši Blok-Outa su četiri kola bez pobjede u Super ligi Federacije BIH grupa jug.U posljednjem kolu su na domaćem parketu izgubili od Ilidže sa 0:3. Po setovima bilo je 27:29, 14:25 i 19:25. Zenički odbojkaši su posljednji na tabeli sa 1 bodom. U narednom kolu očekuje ih gostovanje u Olovu. Ekipa Čelik-R kao domaćin ispratila je sastav Kaknja sa maksimalnih 3:0 u setovima. Prvi set bilo je 25:18, drugi 25:16 a treći 26:24. Odbojkašice Čelik-R imaju maksimalan učinak i vode na tabeli sa 6 bodova. Naredno 3. kolo donosi im susret protiv Bosne u Kalesiji.

Uspješan nastup u drugom kolu Prve lige Federacije BIH imale su i odbojkašice Željezare Zenica. Sa gostovanje iz Tomislavgrada vratile su se sa tri nova boda. Bile su bolje od Delminiuma sa 0:3. Zeničanke su prvi set riješile sa 20:25, a druga dva identičnim rezultatom 22:25. Ovom pobjedom Željezara Zenica je sa Studentom iz Mostara na diobi prve i druge pozicije sa 6 bodova. U narednom 3. kolu Željezara Zenica će ugostiti Brezu 1934.(M.P.)