Čelik poražen od Zvijezde 09

Susret 17. kola BHT premijer lige protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku, Čelik je počeo u sastavu: Ružić, Bevab, Faustin, Dedić, Karamatić, Grahovac, Moussa, Mehić, Jamak, Miletić, Nikolić.

Domaćin je ofanzivnu igru krunisao u 12. Minuti, golom Jovovića iz slobodnog udarca.

Zvijezda je u finišu prvog dijela imala priliku da povisi rezultat. Jovović je opet oprobao udarac, ali Ružić siguran na golu Čelika. Na odmor su ekipe otišle rezultatom 1:0 za Zvijezdu 09.

Na startu drugog dijela domaćin je ponovo u ofanzivi. Šutirao je Osmanagić a sreća je spasila mrežu Ružića. Trener Adnan Ornek u 69. minuti izvršio je prvu izmjenu. Umjesto Grahovca ušao je Dilaver. Druga izmjena uslijedila je u 81. minuti. Umjesto Mehića ušao je Alispahić.

U sudijskoj nadoknadi  Zekanović je pogodio za konačnih 2:0 za Zvijezdu 09. U današnjoj utakmici ekipu Čelika prvi put sa klupe  predvodio je trener Adnan Ornek.

U narednom 18.kolu Čelik će ugostiti ekipu Mladosti. (M.P.)