Mladi “Zmajevi” savladali Švicarsku u Zenici, EP sve bliže

Bosanskohercegovačka  mlada nogometna reprezentacija upisala je večeras šestu pobjedu u okviru kvalifikacijama  za EP 2019 godine u Italiji.

U Trening centru u Zenici, sa 3:0 slavili su protiv selekcije Švicarske. Izabranici selektora Vinka Marinovića odlično su odigrali utakmicu u kojoj su postigli tri gola.

Dva  puta mrežu gostiju zatresao je najbolji igrač utakmice Ermedin  Demirović. Prvi put za 1:0 u 20 minuti, a drugi put u 34 minuti. Bio je to ujedno rezultat prvog poluvremena. U nastavku bh „Zmajevi“ su nastavili sa inicijativom.

Selektor Marinović u finišu utakmice iz igre je povukao Demirovića, a umjesto njega ušao je Hamza Čataković. U prvom napadu ovaj igrač postigao je treći gol i postavio u 86 minuti konačan rezultat.

Naša mlada reprezentacija prva je u grupi 8 sa 18 bodova. Za četiri dana gostuju kod Rumunije, a kvalifikacije završavaju 16.oktobra gostujućom utakmicom potiv Portugala. (M.Pripoljac)