Zenički ragbisti sezonu otvorili uvjerljivom pobjedom protiv Crne Gore

Ovogodišnju sezonu Ragbi klub Čelik otvorio je pobjedom. U prijateljskom susretu na Kamberovića polju, ragbijaši aktuelnog prvaka BiH bili su bolji od reprezentacije Crne Gore sa 51:7.

Poluvrijeme je bilo 27:0 za Čelik. Utakmica je odigrana u četiri perioda od po 20 minuta. Ekipa trenerskog tria: Ermin Mušinović, Kenan Uzunović i Mirsad Fetić, na otvaranju sezone, prikazala je odličnu igru.

Kod Čelika, Hamzić je upisao 10, Begić 8, Spahić 7 skoreva.

Kod gostiju poentirao je Popović svih 7 skoreva.

Ova utakmica je bila je ujedno generalna proba pred početak Regionalne ragbi lige. Zenička ekipa takmičenje otvara 3. marta, gostovanjem kod splitske Nade, dok će prvi domaći susret odigrati 25. marta protiv Zagreba.

Slijedi domaća utakmica protiv Dalmacije, a nakon toga gostovanje kod ekipe Ljubljane. (M.P.)