Promo nakon produžetka slavio u Areni

Derbi susret 18. kola A1 lige za košarkaše odigran je večeras u Areni Husejin Smajlović između Čelika i Proma iz Donjeg Vakufa.

Utakmica je odigrana pred oko 1000 gledalaca od kojih je dobra većina bila gostujuće ekipe. Susret je nakon produžetka okončan rezultatom 91:95 za Promo. Prva četvrtina pripala je gostima koji su furiozno odograli prvih deset minuta. Kasum i Mustafica uspjeli su napraviti razliku od 18:26 za goste. Pogodili su četiri trojke. U nastavku domaći košarkaši uspjeli su zahvaljujući Avdibegoviću, Podojku i Dragolju preokrenuti rezultat u svoju korist za 49:43 za Čelik. Treća četvrtina ponovo donosi preokret u korist gostiju. Koševi sa vanjskih pozicija bili su presudni na kraju trećeg perioda za 63:69 za Promo. Posljednju dionicu otvorio je trojkom Bambur za 66:69. Slijedi serija gostiju i raspoloženog Mustafice. Pet minuta prije kraja gosti su bili na 70:78. Dvije minute do kraja izjednačio je Varupa za 80:80, a Dragolj na isteku dvije sekunde trojkom vraća stvari na početak za 85:85. U nastvaku u ekstra vremenu od pet minuta Promo uspješniji, serijom 6:10 za konačnih 91:95.

Kod gostiju Mustafica je upisao 35 poena. Kasum stigao do 16, a Peljto 11 poena. Kod Čelika Avdibegović je ubacio 23, Podojak 18, a Dragolj 17 koševa.

Nakon ove derbi utakmice Čelik ostaje na omjeru 11 pobjeda i 7 poraza. (Mirsad Pripoljac)