Četiri medalje za TKD “Zenica” na turniru u Zagrebu

TKD Zenica proteklog vikenda nastupio je na prestižnom turniru u Hrvatskoj, „Jastreb Open 2018.“, sa 8 takmičara.

Na ovom kvalitetnom turniru učestvovalo je  1011 takmičara iz 86 klubova i 13 država. Bio je ovo ujedno 20. jubilarni turnir koji organizuje hrvatski klub Jastreb. Posebni gosti na turniru bili su predstavnici krovne taekwondo organizacije kukkiwon, sa svojim demo timom.
Četiri takmičara TKD Zenica okitili su se medaljama. Ena Beganović sa 2 pobjede osvojila je zlatnu medalju.

Sami Beganović u kategoriji vrtićanaca prvom pobjedom eliminisao je italijanskog predstavnika, dok je finale izgubio i osvojio je srebrenu medalju.

Abdulah Sinanović sa 2 pobjede i jednom izgubljeno borbom osvojio je također srebrenu medalju.

Ilhana Skopljak u kategoriji kick osvojila je bronzanu medalju. (M.P)