Na krilima Avdibegovića Čelik do nove pobjede

Košarkaški Čelika upisali su treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Večeras su na domaćem parketu pobjedili Radnički iz Goražda sa 92:78.

Izabranici trenera Armela Mujakovića do pobjede su stigli na krilima odličnog Armina Avdibegovića .

Već u prvih deset minuta Čelik je uspio pobjeći na plus 10 koševa. Trojka Porče bila je kod 21:7 za domaće, a prva dionica završena je sa 24:12.

U drugoj četvrtini Čelik je držao ritam igre i prednost. U 17. minuti bilo je plus 20 poena. Dragolj je pogodio za 40:20. Na odmor se otišlo poenima Avdibegovića za 51:33.

Gosti su u nastavku imali premalo raspoloženih igrača za preokret. Jedini kome su lopte ulazile u koš bio je amerikanac Singelton. Pet trojki domaćih košarkaša: dvije Avdibegovića i Kese i jedna Porče dotukle su goste.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 75:57 za Zeničane.

U posljednjoj četvrtini na sceni je ponovo odlični Avdibegović sa četiri trojke i konačnih 92:78 za Čelik.

Kod Čelika najzaslužniji za pobjedu bio je Avdibegović sa 32 poena od čega sedam trojki. Dragolj je ubacio 14, Keso 12, te Varupa 10 poena.

Kod Radničkog La Don Singelton je postigao33 poena.

U narednom sedmom kolu A1 lige Čelik igra derbi sa ekipom Promo u Donjem Vakufu. (M.P.)