Čelik i Tuzla podjelili bodove na Bilinom polju

Čelik i Tuzla city odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 10. kola BH telekom premijerlige. Neriješen rezultat je i najrealniji ishod ove utakmice.

Domaći nogometaši ušli su ofanzivnije u prvo poluvrijeme. Iako su imali terensku inicijativu nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju. Nakon toga Tuzla je imala nekoliko prilika, a najzaslužniji što je mreža Čelika ostala netaknuta bio je golman Ružić. Odlično je intervenisao nakon pokušaja Stojčeva, Kojića i Nukića.

Ekipa trenera Adnana Orneka ušla je ofanzivno i u drugo poluvrijeme.

U 51. minuti Šišić je zaprijetio dalekometnim šutem. Gosti odmah uzvraćaju šutem Kostića iz slobodnjaka, Ružić je ponovo siguran. Dilaver je u 59. minuti iz odlične pozicije šutirao pored gola.

Gosti se nisu predavali i prvi su došli u vodstvo. U 63. minuti na ubacivanje Čomora pogodio je Crnikć za 0:1.

Pet minuta kasnije Vukmirović je srušio Bevaba u kazenom prostoru, a sudija Kaljanac dosudio penal. Dedić je  pogodio je za 1:1.

Do kraja utakmice bilo je mnogo uzbuđenja na Bilinom polju, ali se rezultat nije promjenio. (M.P.)