Sramotan poraz Čelika na Pecari

Nakon dobre igre u prošlom kolu i pobjede nad Željezničarom niko nije očekivao da će se Čelik osramotiti na Pecari protiv Širokog Brijega sa 6:0.

Pobjednik je praktično riješen u prvom poluvremenu koje je završeno sa 3:0. Domaćin je poveo u 12. minuti golom Čabraje. U prvom dijelu pogađali su još Bagarić u 28. i Begonja u 35. minuti susreta. Široki je i u drugom poluvremenu nastavio sa dominacijom. Na 4:0 povisio je Barišić u 67 minuti. Za 5:0 pogodio je Jurić, dok je konačnih 6:0 za Široki postavio Bagarić tri minuta prije kraja utakmice.

Čelik je utakmicu počeo u sastavu: Dujković, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Karamatić, Livaja, Jamak, Šišić, Popović i Jazvin.

Crveno-crni su se propisno osramotili na gostovanju kod Širokog Brijega. U narednom 4. kolu zenički premijerligaš će ugostiti aktuelnog prvaka ekipu Zrinjskog. (M.P.)