Košarkaši Čelika savladali Gradinu i izborili majstoricu

Košarkaši Čelika izborili su majstoricu u doigravanju za prvaka A1 lige. Večeras su u Areni Husejin Smajlović pred oko 1.000 gledalaca nakon produžetka slavili protiv Gradine iz Srebrenika sa 80:79.

U regularnom dijelu susreta bilo je 64:64. Gosti su bili uspješniji u prva tri perioda. Prva dionica okončana je sa 15:17. Na poluvrijeme se otišlo sa 28:30 za goste. U trećoj dionici Gradina je napravila plus 10 poena razlike. Bilo je 41:51. Uposljednjih deset minuta ekipa trenera Mujakovića pravi odličnu seriju i poenima Avdibegovića stiže na plus 2 poena, bilo je 60:58. U posljednjim sekundama utakmice kod rezultata 64:64, Bambur je iz slobodnih bacanja propustio da riješi utakmicu. U produžetku Avdibegović i Keso pogađaju trojke, a u finišu Mešinović postavlja konačnih 80:79 za veliku pobjedu i slavlje zeničke publike. Kod Čelika Avdibegović je postigao 28, a Gak 18 poena. Kod gostiju Hrnčić je upisao 22 koša. Treća, odlučujuća utakmica igra se u Srebreniku za sedam dana. (M.P.)