Hajrović i Pjanić za prednost “Zmajeva” na poluvremenu

U fantastičnoj atmosferi Bilinog polja reprezentacija BiH ima vođstvo do 2:0 nakon prvih 45 minuta protiv Finske.

Zmajevi su odlično počeli utakmicu. Terenska inicijativa je na strani naših momaka od prve minute i igra se uglavnom na polovini Finaca.U 19. minuti iz igre je izašao povrijeđeni Višća, a ušao je Hajrović. Minut kasnije odličnu priliku imao je Kvržić, lopta odlazi pored stative. Naša reprezentacija je povela u 29. minuti golom povratnika u reprezentaciju Hajrovica. Na 2:0 povisio je kapiten Pjanić iz penala nakon što je jedan od igrača Finske igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Mogla je prednost domaćih biti i ubjedljivija, ali dobar pokušaj Hajrovića u nadoknadi odbranio je Hradecky. Dobra igra izabranika Roberta Prosinečkog nakon prvih 45 minuta, nadamo se da će nastaviti u istom ritmu i u nastavku.