Taekwondo: Irma Kulačić viceprvakinja Balkanskog prvenstva

Proteklog vikenda, održano je 21. Balkansko prvenstvo pod nazivom “Taekwondo Balkan Championship 2019”, u Bugarskoj, na kojem su nastupili najbolji takmičari iz raznih klubova Balkana.

Na turniru je učestvovalo oko 700 takmičara, iz 76 različitih klubova, a iz 12 balkanskih država. Iz Taekwondo kluba Zenica, reprezentaciju BiH su predstavljale tri takmičarke: Ena Beganović, Amna Kulačić i Irma Kulačić.

Takmičarka Irma Kulačić sa 2 pobjede i na finalnom izgubljenom borbom, sa jednim bodom razlike, zasluženo osvojila srebrenu medalju, te samim tim postala balkanska viceprvakinja svoje kategorije.
Amna Kulačić i Ena Beganović na žalost ovaj put bez plasmana. Izgubljene borbe od predstavnika Bugarske i Rumunije.

Reprezentaciju BiH, predstavljalo je 88 takmičara na čelu sa 10 trenera, te predsjednikom taekwondo Saveza i predsjednikom Skupštine.

Takmičari su osvojili ukupno 32 medalje od toga 4 zlatne, 12 srebrenih i 16 bronzanih medalja.

U ekipnoj konkurenciji seniori su osvojili treće mjesto, a u ukupnom plasmanu, reprezentacija BiH je osvojila 4 mjesto. (M. Dizdarević)