OKK Čelik poražen na Ilidži od Igmana

Košarkaši Čelika odigrali su dobru utakmicu na Ilidži, ali su u završnici susreta ipak poraženi od Igmana sa 86:83.

Domaćin je susret otvorio serijom od 6:0. Čelik je dva puta bio u egalu, kod rezultata 39:39 i 41:41. Na odmor se otišlo sa minimalnih 49:48 za Igman.

Treća dionica završena je sa 69:65 za domaćina. Čelik je trojkom Podojka na četiri i pol minute do kraja stigao na izjednačenje 80:80. Pobjednik je rješen tek u posljednjoj minuti. Bilo je 85:83. Prije toga iz slobodnih bacanja za Čelik je ubacio Dragolj, a za domaće Džafić za konačnih 86:83.

Kod Igmana najefikasniji su bili Tarčin sa 16 i Džafić sa 30 poena. Za Čelik Podojak je postigao 23 poena. Dragolj je ubacio 18, a Keso 10 koševa. Zenički ligaš u ovoj utakmici nastupio je bez povrijeđenih Porče i Gaka.

Nakon devet odigrani kola Čelik se nalazi na diobi treće i četvrte pozicije na tabeli sa Igmanom, sa 14 bodova i omjerom 5:4 u pobjedama. U 10. kolu A1 lige Čelik će 29. decembra ugostiti ekipu Konjica.(M.P.)