Ermina Burdalić prvakinja države

U Vogošći je održano Prvenstvo države u džudou u kategoriji U23. Dugogodišnji kvalitetan i predan rad takmičara Džudo kluba Zenica još jednom je nagrađen dobrim rezultatima. Takmičarka ovog kluba Ermina Burdalić osvojila je prvo mjesto i postala je prvakinja države u kategoriji do 70 kg.

Ovim rezultatom izborila je pravo nastupa na Evropskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti u Mađarskoj. Ovo je prilika da svi oni koji mogu pomoći daju svoj doprinos odlasku ove mlade takmičarke na Evropsko prvenstvo gdje će sigurno u najboljem svjetlu predstavljati Bosnu i Hercegovinu.

Tokom vikenda pored državnog prvenstva održan je i turnir „Sarajevo open“ na kojem je Ramiz Burdalić osvojio prvo mjesto u kategoriji plus 100 kg, te je proglašen za najboljeg takmičara.

Hasan Seferović je u kategoriji poletaraca do 22 kg osvojio zlatnu medalju, dok je u starijem godištu osvojio srebrenu medalju.  (N.G.)