Nova pobjeda Čelika, na Bilinom polju savladana Zvijezda 09

Treću prvenstvenu pobjedu upisali su večeras nogometaši Čelika. Na Bilinom polju pred oko 3000 gledaca pobjedili su novajliju u ligi ekipu Zvijezda 09 sa 2:0.

Čelik je od prve minute krenuo ofanzivno. Agresivna igra se isplatila već u 16 minuti, kada je Grahovac  odlično uposlio Okića, koji pogađa mrežu gostiju za 1:0. U prvom dijelu gosti su imali dvije prilike preko Huseinbašića, ali je golman Ružić bio na visini zadatka.

Najljepša akcija na utakmici uslijedila je u 59 minuti. Akciju je započeo Okić, a Livaja po drugi put savladao golmana  Erića za 2:0.

Domaći nogometaši propstili su još jednu dobru priliku u 66 minuti preko Dedića.

Zaslužena pobjeda izabranika trenera Adnana Orneka. Za sedam dana u tri utakmice ostali su neporaženi. U šest kola Čelik je sakupio 10 bodova.

U narednom7.kolu Čelik gostuje kod ekipe Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Opširniji izvještaj sa utakmice Čelik-Zvijezda donosimo u narednom izdanju emisije Zenica info. (M.P)