Zapažen nastup atletičara iz Zenice prvog dana pojedinačnog prvenstva BiH u atletici

Atletski klub Zenica je 17. i 18. juna domaćin Pojedinačnog seniorskog prvenstva BIH. Na najjačem ovogodišnjem takmičenju iz kalendara Atletskog saveza BiH nastupit će više od 170 atletičara i atletičarki iz 22 kluba.

Prvog dana održana su takmičenja u 18 disciplina u muškoj i ženskoj konkurenciji. Najvredniji rezultat u ekipi Atletskog kluba Zenica ostvarila je Mediha Salkić u disciplini disk. Osvojila je prvo mjesto sa daljinom 48,14 metara čime je ispunila normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo u Finskoj koja iznosi 48 metara.

Kanita Bilić osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara sa vremenom 12,59 sekundi. Maid Redžić okitio se zlatom u skoku u vis sa preskoćenih 210 cm, dok je njegov klupski kolega Samir Hodžić bio drugi sa 207 cm.

Ernad Kotorić osvojio je srebrenu medalju u bacanju koplja sa 56,63 metara. U istoj disciplini njegov klupski kolega Dejan Mielusnić nastupio je VK i bacio kolje na 65,34 metra.

Faris Kobilica bio je treći na 1500 metara.

Pojedinačno seniorsko prvenstvo BiH u atletici nastvalja se sutra od 16 sati.