Članovi Karate kluba ‘Perfekt’ iz Zenice’ učestvovali su danas na 15. Karate kup-u “Futura 2018.” u Bugojnu. Turnir je okupio 27 klubova sa više od 390 takmičara, a ‘Perfekt’ je predstavljalo pet karatista, koji su osvojili isto toliko medalja.

Najuspješniji takmičar ‘Perfekta’ bio je Nedim Brkić (6 godina), koji je nastupio u katama i ostvario tri uzastopne pobjede. Poražen je u finalu rezultatom 3:2 odlukom sudija. Nedim Brkić je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju.

Izuzetno dobar nastup je imao i Ajdin Iriškić koji je u katama zabilježio dvije pobjede. U polufinalu je izgubio i osvojio srebrenu medalju.

Bronzanim medaljama su se okitili i Amar Brkić u katama, Nedim Sarić u borbama kadeti do 70 kg. i Kenan Lisić u borbama seniori open.

Ekipu je predvodio trener Nermin Bošnjak.