Uspješan nastup mladih zeničkih atletičara na Državnom pojedinačnom prvenstvu

Atletski klub Zenica bio je domaćin Državnog pojedinačnog prvenstva za cicibane /ke i pionire/ke.Nastupilo je 320 učesnika iz 23 bh kluba.Prema broju učesnika današne takmičenje biće jedno do najbrojnijih iz ovogodišnjeg kalendara Atletskog saveza BIH.

Odličan nastup imali su mladi atletičari i atletičarke iz Zenice.

Među najuspješnijim su bili Darija Dizdarević u kategoriji cicibanki  sa osvojenom zlatnom medaljom u skoku u vis i srebrom u skoku u dalj.

Njen klupski kolega Marko Pašajlić  kod cicibana bio je zlatni u skoku u dalj a osvojio je i bronzanu medalju na 60 m.

Irna  Kapković u konkurenciji pionirki ,osvojila je srebro u skoku u vis,Adna Hodžić bila je druga na 80 mpr,Muhamed Čančar,prvi u bacanju kugle ,Zerina Sivac osvojila je drugo mjesto na 600 m.

Naredno takmičenje iz kalendara AS BiH održaće se 13. maja na Sokocu gdje je na programu Državno prvenstvo BIH za mlađe juniore i juniorke.   (M.P.)