Sigurna pobjeda košarkaša Čelika protiv Travnika u Zenici

Košarkaški Čelika večeras su u okviru 10. kola A1 lige na domaćem parketu upisali sigurnu pobjedu protiv Travnika sa 78:64.

Prva dionica završena je sa 21:19 za domaće. U drugom periodu Čelik uspio stići i do deset poena razlike 31:21.

Na veliki odmor ipak se otišlo sa 44:35 za Čelik.

Četiri minuta treće četvrtine bila su u znaku gostiju, koji su smanjili na 4 poena razlike 48:44. Slijedi zatim odlična igra domaćih košarkaša. U 28. minuti na semaforu je bilo 59:44, kada je pogodio Gak.

Treći period završio je 64:48 za izabranike trenera Armela Mujakovića.

Posljednjih deset minuta samo je potvrdilo pobjedu Čelika. Sve nade gostiju potopio je Fajković trojkom za 73:53, tri minute prije kraja susreta.

Utakmica je završena sa 78:64.

Kod gostiju malo raspoloženih igrača, među kojima je Varupa, upisao 16 poena. Kod Čelika  Gak i  Avdibegović postigli su po 18 koševa, dok je Mešinović upisao 15 koševa.

Nakon deset kola Čelik ima omjer 6:3 u pobjedama. U posljednjem kolu prvog dijela, Čelik gostuje u Konjicu. (M.P.)