Peta prvenstvena pobjeda Čelika, trijumf nad Burchom 86:71

Košarkaši Čelika upisali su večeras petu prvenstvenu objedu. U Areni su bili bolji od Burcha iz Sarajeva sa 86:71.

Domaći košarkaši dobro su otvorili susret serijom 9:0. Prvih deset minuta završeno je sa 28:12 za Čelik.

U drugoj četvrtini gosti su bili agresivniji dok su domaći imali puno grešaka u odbrani. Na odmor se otišlo rezultatom 46:35. Treća dionica donijela je izjednačenu igru na parketu. Ipak, izabranici trenera Armela Mujakovića uspjeli su sačuvati prednost i na isteku trećeg perioda bilo je 65:56.

U posljednjoj četvrtini gosti nisu odustajali od napada ali sve što su uspjeli bilo je da stignu na 4 poena razlike. Na minut i 42 sekunde do kraja domaći su imali plus 10 poena, bilo je 81:71. Trojka mladog Kerima Varupe u posljednjih 50 sekundi potvrdila je pobjednika utakmice za konačnih 86:71.

Kod Čelika najefikasniji bili su Gak sa 19 poena i pet asistencija. Mešinović je upisao 17 koševa, Avdibegović 16, a Bambur 11 poena. Kod gostiju Velić je ubacio 22, a Bjelak 17 poena.

U narednom kolu Čelik igra derbi susret sa Gradinom u Srebreniku. (M.P.)